tr en

Porsche’nin süper lüks modeli

Porsche\'nin süper lüks modeli

Porsche’nin resmi olarak gelecek ay başlayacak olan Los Angeles Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği küçük SUV'u Macan 2014 seneının ilk çeyreğinde pazara çıkacak süper lüksler kategorisinde adeta rakipsiz uçurumışacak.
Porsche'nin, Audi Q5 ile aynı platformu kullanarak ürettiği yeni bebeği Macan, adaleım ayının üçüncü haftasında kapılarını açacak olan Los Angeles Otomobil Fuarı'nda dünyaya merhaba diyecek.

Porsche'nin Leipzig'deki fabrikasında üretilecek olan yeni Macan, her ne kadar BMW, Mercedes ve Audi'nin benzer boylardaki araçları X3, GLK ya da Q5'e de rakip olacakmış gibi görünse de, süper lüksler seviyesinde uzun süre rakipsiz bir model olarak uçurumışacak.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre, 4 metre 60 santimetre uzunluğa ve 1 metre 65 santimetre yüksekliğe sahip 1.650 mm yüksekliğe sahip Porsche Macan, ağabeyi Cayenne'den 21 santimetre daha kısa. Almanya'da 380 atlik 3.0 litre hacimli V6 ile sükse yapacak olan 'küçük kaplan' Türkiye'de pazara uygun 'vergi avantajlı' motorlarla satılacak.

TÜRKİYE'DE ŞANSI ÇOK FAZLA
Türkiye kriz döneminde bile lüks araçların alaka çektiği bir ülke. Porsche de bu markalardan biri. Endonezya dilinde 'kaplan' anlamına gelen Macan'ın Türkiye'de ÖTV avantajlı 2.0 litrelik 220 atlik benzinli ve 190 atlik mısral motorlarla sunulması bekleniyor.

Her ne kadar Audi Q3 platformunu ve grubun tanıdık motorlarını kullanacaksa da Macan 2014'ü sadece dünyada değil, Türkiye'de de Porsche seneı yapmaya aday görünüyor.

YORUMLAR

Porsche Servis Anket

Aracınızı porsche servisine bakıma götürdüğünüzde hangisi daha önemlidir?